Sevilla počtvrté králem Evropské ligy

Evropská fotbalová sezona vrcholí. Zatímco v sobotu nás čeká finále Ligy mistrů, dnes byla jako předkrm na programu Evropská liga a její finále, ve kterém se utkala v této soutěži tradičně úspěšná Sevilla a ukrajinský Dněpr Dněpropetrovsk. A toto utkání diváky rozhodně nenudilo, zejména jeho první poločas, ve kterém bylo k vidění po dvou gólech na obou stranách. Druhý poločas už se nesl v klidnějším duchu a padl už pouze jediný gól, který Seville zajistil čtvrtý triumf v této soutěži během devíti let. Nepříjemnou kaňkou na tomto utkání byla událost ze závěru utkání, kdy zkolaboval jeden z hráčů Dněpru a celému stadionu ve Varšavě v ten moment zatrnulo.

Začněme ale hezky od začátku. Hned v úvodu utkání se zápas vyvíjel lépe pro ukrajinský tým, který se již v sedmé minutě dostal do vedení díky skvělé spolupráci centrujícího Matheuse a hlavičkujícího Kaliniče. Sevillu ale rychlý obdržený gól na kolena nesrazil. Španělé zareagovali silným tlakem na branku soupeře, což vyvrcholilo ve 28. minutě gólem Krychowiaka, který sice se štěstím, ale přesto účinně dokázal dostat míč za brankovou čáru. Už o tři minuty později poslal Reyes na milimetr přesným pasem do brejku Carlose Baccu, který nekompromisně poslal Sevillu do vedení. Pouhou minutu před koncem ale španělský tým o svůj náskok přišel, když přímý kop perfektně proměnil Rotaň v gól a srovnal na 2:2.

První poločas tedy skončil smírně, ve druhé půli už se ale gólové hody nekonaly a přišla spíše úporná bitva o to, kdo vstřelí rozhodující gól. A tento klíčový moment přišel v 73. minutě, kdy dostal další přihrávku za obranu již předtím skórující Bacca, který si se zakončením moc hlavu nelámal a vystřelil tak svému týmu čtvrté vítězství v této soutěži, což je rekord. Sevilla je tak nejen novým šampionem Evropské ligy, ale také novým rekordmanem této soutěže.